el-kam granit biały

Jak wybrać odpowiedni nagrobek?

EL KAM Nagrobki Projekty 3D

Ból związany z utratą bliskiej osoby to z pewnością jedna z tych rzeczy, której nikt nie chce doświadczyć. To wyjątkowo delikatna sytuacja, wymagająca ogromnego wyczucia oraz wsparcia. Tak traumatyczne wydarzenie potrafi wyłączyć żyjących z codziennego funkcjonowania na długie miesiące, a czasem lata. Dlatego warto jak najszybciej zadbać o odpowiedni nagrobek dla pochowanej osoby, by móc później w spokoju zregenerować się po jej stracie. W dzisiejszym wpisie opowiemy więc o tym, jaki nagrobek wybrać, aby służył on przez wiele lat. Zapraszamy.

Nagrobki ekskluzywne i artystyczne

Na rynku kamieniarskim dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które można dopasować pod względem surowca, jego koloru, wielkości oraz kształtu. Nagrobki artystyczne z rzeźbą są jedną z tych alternatyw, po którą sięgają klienci podczas wybierania miejsca wiecznego spoczynku dla siebie lub dla zmarłej już osoby. Ze względu na ich unikatowość, każdy kształt zostaje ręcznie wykuty na podstawie indywidualnego projektu. Rzeźby stają się więc niepowtarzalnymi ozdobami nagrobków. Każdy motyw może także przedstawiać ostatni przekaz od osoby zmarłej do żyjących bądź epitafium.

Z kolei nagrobki ekskluzywne zaprojektowane w 3D to nowoczesne rozwiązanie, które opiera się na szkicu graficznym. Dzięki uwzględnieniu wszystkich propozycji Klienta – począwszy od wyboru kształtu nagrobka, czcionki, zakończeń rogów i innych elementów dodatkowych – otrzymuje on w programie komputerowym idealnie odwzorowany prototyp przyszłego miejsca wiecznego spoczynku. Następnie dobierany jest jeden z wielu granitów sprowadzanych z różnych zakątków świata. Decydując się na trójwymiarowy indywidualny projekt należy znaleźć firmę, która posiada już doświadczenie w zakresie projektowania, a także wykonywania nagrobków.

Warto również wiedzieć, że nagrobki artystyczne, ekskluzywne oraz z granitu szwedzkiego mogą być wykonane dla każdego rodzaju miejsca spoczynku – od dziecięcych, pojedynczych oraz podwójnych na grobowcach kończąc.

Jakościowe nagrobki z granitu szwedzkiego

Przy wyborze nagrobka najważniejszym aspektem jest wytrzymałość kamienia. Kolor i kształt powinny być drugorzędne. Zadbanie o solidny materiał, z którego zostanie wykonany nagrobek pozwoli przede wszystkim na zaoszczędzenie pieniędzy. To z kolei przyczyni się do jego zwiększonej żywotności, a co za tym idzie – do maksymalnego odsunięcia konieczności odrestaurowania w czasie.

Nagrobek nie jest najłatwiejszym wyborem ze względu na towarzyszące temu okoliczności, jednak nawet w tej branży nie brakuje firm wykorzystujących niskojakościowe surowce. Pomimo podzielonych opinii na temat kamienia sprowadzanego z Azji, w EL-KAM postanowiliśmy skupić się tylko i wyłącznie na materiałach, które cieszą się jedynie pozytywnymi opiniami specjalistów.

Jak zatem odróżnić sprowadzany niskiej jakości kamień od oryginalnego granitu szwedzkiego? Na pierwszy rzut oka może być ciężko go rozróżnić od tego pozyskiwanego w Polsce bądź w innych państwach. Mniej trwały surowiec musi być nabłyszczony w celu jego impregnacji. Sztuczne substancje po wniknięciu w głąb struktury kamienia nie sprawdzą się w polskich warunkach. Podrobiony granit przez skrajnie wysokie oraz niskie temperatury zacznie tracić swój kolor. Istnieje także ryzyko, że na nagrobku zaczną pojawiać się białe smugi czy nawet pęknięcia. Z czasem mogą również stracić swój połysk, którego miejsce zastąpi matowa powierzchnia. Niższa jakość tego surowca wynika również z niewłaściwej obróbki. Natomiast oryginalne nagrobki z granitu szwedzkiego są w pełni odporne na szeroki zakres temperatur, jakich można doświadczyć w Polsce.

Mając już wgląd w to, czym charakteryzują się poszczególne nagrobki mazowieckie, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, aby nie były one w żaden sposób sztucznie ściemniane lub nasączane chemią kamieniarską. Środki mają jedynie na celu upiększenie nagrobka, aby zachęcić zainteresowanych do kupna.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.