el-kam granit biały

O nas

Firma EL-KAM Granit Tomasz Wiącek specjalizuje się w produkcji pomników nagrobnych. Działamy kompleksowo, poczynając od importu bloków granitowych poprzez produkcję nagrobków, kończąc na montażu gotowych wyrobów na cmentarzu. Obszar naszej działalności to głównie teren woj. mazowieckiego, przede wszystkim w takich okolicach jak: Warszawa, Siedlce, Otwock, Józefów, Mińsk Mazowiecki, Góra Kalwaria, Piaseczno, Pilawa, Ryki, Sulejówek, Dębe Wielki, Mrozy, Łuków, Kołbiel, Celestynów, Glinianka, Siennica, Garwolin, Latowicz.

Aby wyprodukować nagrobki w mazowieckiej pracowni, bloki kamienne importujemy z różnych części świata, głównie ze Szwecji, Indii, Brazylii i RPA. Posiadamy w swej ofercie ponad 50 rodzaj granitów, dzięki czemu każdy może odnaleźć ciekawy materiał i dopasować go do swoich potrzeb.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas wielu lat pracy z kamieniem naturalnym oraz nowoczesnym maszyną gwarantujemy wyroby najwyższej jakości. Pomagamy i doradzamy w wyborze materiału i wzoru pomnika nagrobnego. Projektujemy nagrobki w trzech wyraźnie oddzielających się stylach: klasycznym, nowoczesnym i artystycznym. Realizujemy projekty i pomysły wskazane przez klienta. Nie wiedzą Państwo co wybrać lub chcą się Państwo zapoznać z ofertą? W takim razie zachęcamy do odwiedzenia naszej pracowni. Dogodna lokalizacja nieopodal Mińska Mazowieckiego oraz Otwocka umożliwi swobodny dojazd.

Miejsce wiecznego spoczynku nie jest pokazem mody. Owszem, dobrze jeśli nagrobek wygląda estetycznie. Lecz przede wszystkim chodzi o jego wytrzymałość oraz łatwość czyszczenia. Tym właśnie cechują się nasze nagrobki z Mińska Mazowieckiego i okolic. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo nagrobki z Garwolina czy Mińska Mazowieckiego lub innych rejonów, gwarantujemy wytrzymałość nagrobków przez długie lata w połączeniu z pięknym wyglądem. Ponieważ każdej zmarłej osobie należy się pochówek najwyższej jakości.

Gwarantujemy solidne wykonanie prac kamieniarskich.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej całorocznej wystawy na której znajduje się ponad 100 oryginalnych wzorów pomników nagrobnych.

EL KAM Nagrobki Nagrobki z rzeźbą

Gwarancja i jakość

Udzielamy 3 letniej gwarancji na piśmie z możliwością przedłużenia do 5 lat na swoje nagrobki w której bierzemy odpowiedzialność za:

  • pochodzenie granitu,
  • wszelkie wady ukryte w granicie ujawniające się w okresie eksploatacji,
  • miejscową lub całkowitą utratę poleru kamienia,
  • przechyły nagrobka spowodowane złym wykonaniem fundamentów

 

Do produkcji pomników nagrobnych nie używamy oflisów, a pomniki wykonujemy wyłącznie z płyt pozyskiwanych w wyniku przecinania przez nas bloków granitowych, więc możemy bardzo dokładnie wyselekcjonować materiał na nagrobek.

Nie pastujemy pomników, nie ściemniamy sztucznie, nie nasączamy chemią kamieniarską podnosząc na krótki czas (najwyżej pół roku) walory estetyczne granitu, ponieważ wszelkie te działania mają charakter maskujący zły dobór surowca i złe wykonanie poleru.

Nie używamy materiału z Chin.

Porady

Gwarancja solidności
Dobry surowiec i prawidłowy solidny proces obróbki to podstawa do wykonania dobrego pomnika nagrobnego.

Fundament
W przypadku grobów ziemnych, gdzie istnieje konieczność wykonania fundamentu, poprawny sposób jego wykonania oraz odpowiednie zbrojenie to podstawa całej pracy.
Zapobiega to w przyszłości przechyłom nagrobka, i gwarantuje stabilność.

Montaż
Kwestią równie ważną jest prawidłowy sposób montażu pomnika na cmentarzu. Zastosowanie odpowiednich klej i silikonów oraz prawidłowe założenie klamr powoduje, że nie robią się szczeliny między elementami.

Chińskie nagrobki
Przykładem złej obróbki są gotowe pomniki z Chin, gdzie zamiast dokładnej obróbki mechanicznej stosuje się dużo szybszą i tańszą obróbkę chemiczną. Co w konsekwencji powoduje że nagrobki trafiające na nasz rynek są złej jakości. Niestety też niektóre polskie firmy stosują ten szybki sposób na zarobienie pieniędzy, nie dbając o klienta. Nasza firma wyrabiająca nagrobki w Mińsku Mazowieckim jest gwarantem solidnego pomnika na długie lata.

Wystawa

Na naszym placu w sezonie można zobaczyć około 120 gotowych pomników nagrobnych.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.